Tel. nr.: +370 672 33075  Tel. nr.: +370 608 03850 El. paštas: info@gilva.lt Adresas: Kirtimų g. 11, LT-02300 Vilnius Darbo laikas: I-V - 8:00-18:00 VI-VII - Nedirbame  

Geoterminis šildymas

 
Kas yra geoterminis šildymas?
Geoterminis šildymas – ekologiškas, patogus, taupus ir ilgaamžis būdas palaikyti norimą temperatūrą savo namuose. Jis veikia taip, kad šilumos siurblys panaudoja iš aplinkos (žemės, grunto, vandens, oro) išgautą šilumą būsto šildymui. Šilumos siurblys, kuris yra tarsi geoterminio šildymo sistema, veikia panašiai kaip buitinis šaldytuvas. Šilumos siurblio ir šaldytuvo skirtumas tas, kad šilumos siurblys yra keliasdešimt kartų galingesnis už buitinį šaldytuvą. Šilumos siurblys išgauna žemėje susikaupusią energiją ir perduoda ją namo šildymo ar karšto vandens ruošimo sistemoms.
Kas reikalinga renkantis šilumos siurblius?
Kiekvienam objektui (individualiam namui, pramonės įmonei ir t.t.) šilumos sistemą būtina suprojektuoti. Projektuotojai turi įvertinti statinio charakteristikas, vietovės geologines-hidrogeologines sąlygas, parinkti šilumos šaltinį ir šildymo sistemos tipą, teisingai sukomplektuoti visą šildymo sistemos įrangą. Montavimo darbus turi atlikti ilgalaikę patirtį turintys specialistai. Tik taip bus garantuotas šildymo sistemos, naudojančios aplinkos šilumą, ilgalaikis funkcionavimas.
Kokie geoterminio šilumos siurblių sistemų tipai?
Siūlome abu šildymo sistemos žemė-vanduo tipus – vertikalus geoterminis šildymas arba horizontalus geoterminis šildymas. Taip pat vykdome oras-oras, oras-vanduo šilumos sistemų montavimo darbus.
Viskuo pasirūpinsime mes:
Atliekame visus darbus: projekto ir dokumentų parengimas, gręžinių, inžinerinių sistemų tvarkymas, šilumos siurblio parinkimas, katilinės pajungimas ir aplinkos sutvarkymas. Viskas iš vienų rankų.
Kokie ir kiek trunka darbai?
Pagrindiniai darbų etapai:
  • Projektavimo darbai – 1-2 savaitės
  • Geoterminių gręžinių įrengimas (lauko darbai) – 2-3 dienos
  • Geoterminių gręžinių suvedimas į katilinę – 1 diena
  • Pastato šildymo sistemos įrengimo darbai – 3-4 dienos
  • Katilinės montavimas – 3-4 dienos.
Kokios garantijos?
Darbams taikomi Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatyti Darbų kokybės garantiniai terminai (paslėptiems darbams 10 metų). Sumontuotai įrangai ir sunaudotoms medžiagoms taikomas jų gamintojo nustatytas garantinis laikotarpis. Net ir pasibaigus garantiniam laikotarpiui mes nepaliekame klientų vienų su iškilusiomis problemomis – suteikiame pogarantinį aptarnavimą ir mūsų specialistai visada pasiruošę padėti.
Kas reikalinga pilnai veikiančiai geoterminio šilumos isurblio sistemai?
  1. Šilumą surenkantis šilumos gręžinys, vadinamasis kolektorius, kurio vamzdžiais žemėje esanti šiluma yra išgaunama ir perduodama į šilumos siurblį. Kolektoriaus vamzdžiai gali būti įrengti horizontaliai arba vertikaliai. Plačiau apie geoterminius gręžinius rasite čia (geoterminių gręžinių nuoroda).
  2. Šilumos siurblys – montuojamas namo patalpoje ir perduoda žemės gelmių energiją į namo šildymo / šaldymo sistemą.
  3. Karšto vandens ruošimo įrenginys (vandens šildytuvas) su šilumos paskirstymo sistema.
Kodėl rinktis geoterminį šildymą?
Mažesnės šildymo sąskaitos – geoterminio šildymo efektyvumas siekia 500 %. Tai reiškia, kad iš vieno sunaudoto elektros kW pagaminama iki 5 kW šilumos energijos ir apie 20 kW šaldymo energijos. Palyginimui – kieto kuro katilo efektyvumas siekia 94 %.
Tai sistemos, kurios nereikalauja Jūsų pastangų, pvz., nereikia nieko jungti ar kūrenti. Jūs galite išvažiuoti atostogų žiemą, palikę įjungtą katilą. Visą informaciją apie šilumos siurblio darbą galite gauti į mobilųjį telefoną.
Tylios. Geoterminio šildymo sistemos dirba labai tyliai. Geoterminio katilo skleidžiamas triukšmo lygis siekia 45–50 dB (atitinka tylaus priemiesčio naktinį garso lygį). Palyginimui – katilo oras-vanduo skleidžiamas garso lygis siekia 60–70 dB (atitinka už 100 metrų esančios didelio intensyvumo gatvės garso lygį).
Draugiškos aplinkai. Geoterminio šildymo sistemos yra pripažintos daugelio organizacijų pačiomis draugiškiausiomis aplinkai, turi LEED gamtosauginį sertifikatą. Palyginus su kitomis sistemomis, tai geoterminis šildymas neišskiria jokių „šiltnamio“ efektą skatinančių dujų, todėl nedidina oro užterštumo.
Švarios ir saugios. Geoterminio katilo viduje nevyksta jokie degimo procesai, todėl nėra galimybės apsinuodyti anglies monoksidu ar kitomis medžiagomis.
Taupo pinigus. Geoterminis šildymas – nemaža investicija, tačiau dėl mažesnių išlaidų šildymui geoterminio šildymo kaina atsiperka per atitinkamą laikotarpį.
Ilgai tarnauja. Geoterminio šildymo sistema veikia 20 metų ir ilgiau, o, pvz., nuolatos prižiūrimas kieto kuro katilas tarnauja apie 10–13 metų. Geoterminio šildymo kolektoriai (vamzdžiai po žeme) turėtų tarnauti apie 50 metų, todėl net ir pasenus geoterminės sistemos įrangai, jums tereiks pakeisti antžeminę įrangos dalį.
Užima mažai vietos. Geoterminis šilumos siurblys nereikalauja daug vietos name. Pavyzdžiui, Buderus šilumos siurbliui reikia mažiau nei 1 m2 namo ploto, nes matmenys yra 600x645x1520 mm. Dėl visiškai uždaros sistemos jums nereikalingas ir kaminas.
Patikimos. Geoterminės sistemos yra labai patikimos, nes visa sistema yra po žeme. Todėl nebūna lietaus ar sniego poveikio ir vandalizmo atvejų.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti